Animatorzy projektu: Grzegorz Mielniczek, Magdalena Hamera

Organizacja: Fundacja Magazyn Zmian

Okres realizacji: 1 września 2015 – 30 czerwca 2016

 

Grzegorz Mielniczek jest z wykształcenia konserwatorem dzieł sztuki. Wciąż pracuje zawodowo, zajmuje się konserwacją kamienia. Udziela też lekcji rysunku. Współpracuje z Fundacją Magazyn Zmian oraz z organizacjami działającymi w obszarze ekologii i praw zwierząt. Interesuje się żywo lokalnym otoczeniem, lubi słuchać i poznawać nowych ludzi oraz zarażać ich swoją energią.

 

Magdalena Hamera ukończyła studia z historii sztuki w Toruniu. Jest prezeską i animatorką w Fundacji Magazyn Zmian. Działa także w dwóch społecznych domach kultury prowadzonych przez Fundację Fabryka UTU. Ponadto zajmuje się koordynowaniem działań Spółdzielni Socjalnej Kulturhauz. Stara się, żeby jej aktywność była skierowana do wszystkich bez względu na wiek, płeć, kolor skóry, wyznanie czy orientację seksualną.

 

Czego lubią słuchać seniorzy? Jak zrobić remiks i co to jest set didżejski czy redizajn? Na te i inne pytania odpowiedzą sobie uczestnicy warsztatów zorganizowanych w Toruniu. Działać będą w dwóch sekcjach: muzycznej i recyklingowej. Jedni posłuchają płyt, porozmawiają o muzyce tej lubianej przez starszych i tej, której dziś słucha młodzież, zorganizują pikniki i plenerowe potańcówki. Drudzy wezmą udział w warsztatach kształtujących ekologiczne i zdrowe podejście do życia, zorganizują miejski ogródek. Obie międzypokoleniowe grupy zaproszą do swych działań lokalną społeczność, aby wszystkich zarazić pozytywną energią.