Animatorzy projektu: Maria Elżbieta Plucińska, Karolina Winiarczyk

Organizacja wspierająca: Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Okres realizacji: wrzesień 2009 – grudzień 2009

Maria Elżbieta Plucińska - „Byłam belfrem, dziennikarzem, a ogólnie matką, żoną i kochanką” – pisze o sobie. Jej pasją jest teatr. Bywała aktorką i reżyserką, pisała też scenariusze spektakli. Obecnie kieruje Teatrem Słowa, który działa w ramach Szprotawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Życie upływa jej na ciągłym poszukiwaniu. Kocha podróże - te w świat i te w głąb człowieka. Na co dzień zajmuje się wielopokoleniowym domem rodzinnym, wspólnie z mężem prowadzi Klub Podróżnika. Swoją wiedzę pogłębia korzystając z Internetu.

Karolina Winiarczyk - Uczennica pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie. Lubi literaturę i spotkania z ciekawymi ludźmi. Należy do miejscowego aktywu bibliotecznego i dzięki temu często spotyka się ze słuchaczami szprotawskiego UTW. Wolny czas spędza aktywnie jeżdżąc na rowerze i pływając. Choć bardzo lubi swoje miasteczko, uważa, że brakuje w nim miejsc, w których można ciekawie spędzić czas.

Pierwsza randka babci i wnuczki? List miłosny sprzed pięćdziesięciu lat a dzisiaj? O czym marzyły pokolenia? Na te pytania autorki projektu szukały odpowiedzi podczas międzypokoleniowych warsztatów teatralnych, w których wzięli udział studenci UTW i licealiści. Uczestnicy projektu uczyli się, jak można na scenie pokazać różne barwy miłości, jak o niej pisać i mówić. Wspólnie stworzyli scenariusz spektaklu i scenografię. Podczas zaplanowanych zajęć warsztatowych wzięli udział w ćwiczeniach ośmielających, uruchamiających wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia skupione były wokół tańca, słowa i muzyki. W efekcie przygotowane zostało widowisko słowno-muzyczne zatytułowane „Pamiętnik mojej babci”. Spektakl odniósł sukces! Grany był wiele razy, także w walentynki.