Animatorzy projektu: Stanisław Mikrut, Oskar Kwaśnik

Organizacja: Uniwersytet Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnobrzegu

Okres realizacji: 1 września 2015 – 30 czerwca 2016

Stanisław Mikrut to emeryt aktywnie uczestniczący w działaniach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie jest liderem komisji sportowo-turystycznej. Inicjuje wiele akcji dotyczących aktywności seniorów. Jego pasją jest żeglarstwo. Ma uprawnienia instruktora żeglarstwa, przed laty prowadził własną szkołę żeglarską w zbiorniku Solina. Uwielbia też tańczyć i uprawiać sport. Jego poczucie humoru jest bezcennym elementem wielu towarzyskich spotkań.

Oskar Kwaśnik studiuje na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Jest członkiem samorządu studenckiego i na tym polu stara się udzielać jak najczęściej. W wolnych chwilach uprawia sport oraz aktywnie spędza czas. Interesuje się informatyką.

Trudnej sztuki żeglowania można się nauczyć w każdym wieku. Taką okazję będą mieli mieszkańcy Tarnobrzega. Jacht „KABAŁA”, wyremontowany przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, już jest. Jesienią i zimą uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach teoretycznych oraz szkoleniach z umiejętności praktycznych, tak by wiosną wypłynąć na szerokie wody Jeziora Tarnobrzeskiego. Być może spełnią się tym samym skryte marzenia młodszych i starszych, żeglarstwo to przecież pasja, która przyciąga i zachwyca wielu oraz łączy pokolenia.