Animatorki projektu: Teresa Koc, Magdalena Ceglecka

Organizacja: Stowarzyszenie Studio Tańca DEFENSE

Okres realizacji: 25 września 2016 – 18 czerwca 2017

 

Teresa Koc jest szczęśliwą mężatką, matką trójki dzieci oraz babcią. Wiele lat przepracowała w dziale produkcji w toruńskiej Elanie. Obecnie większość jej codziennych obowiązków koncentruje się na życiu rodzinnym. Niezwykle ceni sobie czas spędzony z wnuczką, z czego czerpie wiele radości. Zabawy taneczne są jedną z ulubionych form spędzania czasu babci i wnuczki Tatiany.

 

Magdalena Ceglecka pracuje jako reprezentant medyczny w polskiej firmie farmaceutycznej, ale znaczącą część życia poświęca swojej największej pasji – tańcowi. Pani Magdalena tańczy od siódmego roku życia. Obecnie prowadzi kilka grup tanecznych o różnych stylach. Organizuje również pokazy i spotkania taneczne, które mają zachęcić dzieci i młodzież do takiej aktywności fizycznej. Na co dzień wychowuje córeczkę, która dzieli z mamą taneczną pasję. W wolnych chwilach razem z rodziną spaceruje, jeździ na rowerze oraz biega.

 

W każdym wieku można zacząć tańczyć, bo przecież taniec to źródło radości oraz niezwykle przyjemny sposób na aktywność ruchową. Do takiej aktywności zostały zaproszone grupy seniorów z Domów Pomocy Społecznej, by pod okiem instruktorów kształtować lub podnosić swoje taneczne umiejętności. Nie zabraknie zajęć z najmłodszymi, układów tanecznych, tańca klasycznego. A przede wszystkim nie zabraknie zdrowego ruchu, radości i integracji. Zakończeniem roztańczonego sezonu będzie czerwcowy występ uczestników projektu przygotowany dla szerokiej publiczności. A po nim… miejmy nadzieję – publiczność też zatańczy!