Animatorki projektu: Władysława Andrzejewska-Kessler, Agata Zielińska

Organizacja: Muzeum Emigracji w Gdyni

Okres realizacji: 1 października 2014 – 30 czerwca 2015

 

Władysława Andrzejewska-Kessler jest żoną, matką, gospodynią domową i zwolenniczką ruchu duchowego, mentalnego i fizycznego. Pasjonuje się teatrem i muzyką, podróżami, wyścigami samochodowymi, historią, rękodziełem i origami. Uczestniczy w zajęciach Akademii 30+ i wykładach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gdyni. Na co dzień pracuje w banku. Jest aktywna, towarzyska, szybko poznaje ludzi, wielokrotnie włączała się w działania kulturalne organizowane w Trójmieście.

 

Agata Zielińska pracuje w Muzeum Emigracji w Gdyni. Ukończyła polonistykę, ale uczy się dalej w warszawskim Collegium Civitas. Działa w Amnesty International, spędziła rok w Belfaście jako wolontariuszka. Chciałaby stworzyć taki program wolontariatu, który łączyłby pokolenia.

 

Mieszkańcy Gdyni będą mogli dać się ponieść fali wspomnień, podzielić się swoimi przeżyciami, przywołać historie i anegdoty związane z pamiątkami rodzinnymi. Może ktoś opowie o swoich morskich podróżach lub przypomni okoliczności sprowadzenia się do miasta? Ważne będą wszystkie migracyjne i emigracyjne opowieści. Na bazie wspomnień seniorzy pod okiem doświadczonych animatorów przygotują międzypokoleniową grę miejską dla mieszkańców miasta. Chętni będę mogli także wziąć udział w kursie dla przewodników i zostaną wolontariuszami w Muzeum Emigracji. Gdynia to miasto, którego mieszkańcy od lat tworzą wyjątkową historię, czas by zrobić z niej użytek.