Animatorzy projektu: Stefan Patyk, Zbigniew Bizoń

Organizacja: Stowarzyszenie Animatorów i Trenerów Sportowych

Okres realizacji: 1 listopada 2016 – 30 maja 2017

 

Stefan Patyk przez wiele lat był wykładowcą na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w latach dziewięćdziesiątych pełnił tam również funkcję dyrektora. Zawsze aktywnie spędzał czas – był grotołazem, przejechał camperem pół Europy, z zainteresowaniem przyglądając się nieznanym sobie miejscom i kulturom. Lubi przebywać z ludźmi, bliski jest mu sport. Mimo posiadania drugiej grupy inwalidzkiej buduje senioralne zespoły sportowe, organizuje wyjazdy i spartakiady. Jeździ na nartach, rolkach, pływa, gra w bule oraz w speed-ball. Ma talent w zjednywaniu sobie ludzi i pozyskiwaniu ich do wspólnego działania.

 

Zbigniew Bizoń swoje życie związał z tańcem. Występował jako tancerz oraz solista na scenach festiwalowych m.in. w Kanadzie, Chinach i Indiach. Obecnie prowadzi zespół ludowy w Wiśniowej. Interesuje się także filmem – przypatruje się życiu ludzi, samodzielnie kręcąc reportaże im poświęcone. Należy do Polskiej Kadry Speed-Ball, w 2015 roku w Mistrzostwach Świata w tej dyscyplinie zajął 9. miejsce. Na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo w Myślenicach.

 

Speed-ball? Czemu nie! Chcemy się nauczyć mało znanej, ale wcale nie takiej trudnej dyscypliny sportowej. Rakieta do gry, piłka, stojak… Sprzętem i umiejętnościami zajmie się międzypokoleniowa drużyna zagorzałych miłośników tej formy ruchu, a od uczestników projektu oczekuje się głównie dobrych chęci. Speed-ball to gra dla każdego bez względu na wiek, doświadczenie sportowe czy kondycję. Treningi odbywać się będą w myślenickich szkołach oraz w ramach działalności miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podobno niemal każdy, kto spróbuje, wraca na zajęcia. Warto więc podjąć to wyzwanie – już dziś!