Animatorzy projektu: Zofia Kozioł, Jakub Jugo

Organizacja: Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe INTER-AKCJA

Okres realizacji: 10 września 2013 – 15 luty 2014

Zofia Kozioł kieruje Klubem Seniora działającym przy Środowiskowym Domu Kultury Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Stara się odkrywać i rozwijać pasje członków Klubu oraz docierać z jego działalnością do coraz szerszych kręgów. Sama uwielbia teatr, dlatego aktywnie uczestniczy w zajęciach grupy wokalno-teatralnej oraz w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Klub Seniora we współpracy ze Stowarzyszeniem INTER-AKCJA.

Jakub Jugo jest człowiekiem niezwykle aktywnym. Współpracował z wieloma stowarzyszeniami, brał udział w różnorodnych akcjach społecznościowych. Na co dzień zajmuje się marketingiem, tłumaczeniem tekstów angielskich, dziennikarstwem telewizyjnym w lokalnych stacjach, udzielaniem korepetycji. Najbardziej lubi spędzać czas z kreatywnymi, aktywnymi ludźmi.

Czy możesz mieć wpływ na scenariusz teatralny, scenografię, muzykę i grę aktorów? Czemu nie! Tak właśnie pracowali uczestnicy projektu na deskach sceny Środowiskowego Domu Kultury Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Uczestnicy-amatorzy stworzyli od podstaw własne etiudy teatralne, bazując na swoich doświadczeniach oraz czerpiąc wiedzę z warsztatów. Głównym tematem zajęć stał się przedmiot sceniczny – to jego różnorodne możliwości poznali uczestnicy, dzięki niemu została uruchomiana ich kreatywność i wyobraźnia. Zajęcia prowadzone w międzypokoleniowej grupie były dobrą okazją do bliższego poznania się, do tworzenia relacji między uczestnikami oraz kształtowania umiejętności aktywnego słuchania. Wspólne odgrywanie scen stworzyło okazję do rozwijania i kształtowania w uczestnikach zajęć poczucia, że teatr i codzienna rzeczywistość nie różnią się od siebie tak diametralnie. Zwieńczeniem działań był spektakl wystawiony dla tarnobrzeskiej publiczności.