Animatorki projektu: Halina Toczyłowska, Iwona Bielawska

Organizacja: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Augustowie

Okres realizacji: 10 września 2014 – 20 czerwca 2015

Halina Toczyłowska jest emerytką związaną od 2005 roku z sekcją artystyczno-manualną Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzięki tym zajęciom może rozwijać swoją pasję do robót ręcznych i uczyć się od innych nowych wzorów i fasonów. Uwielbia śpiew i taniec. Jest mamą czwórki cudownych dzieci.

Iwona Bielawska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkanin i Ubiorów. Wiedzę zdobytą na studiach, wpieraną przez własną kreatywność, wykorzystuje projektując ubrania i biżuterię skórzaną oraz malując. Współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego wieku, aktywnie działa w Stowarzyszeniu „Grupa Otwarta Augustów”.

Spotkanie ze sztuką to również piękne stroje. Moda. Międzypokoleniowy zespół będzie miał okazję zaprojektować pod okiem profesjonalistów ubrania marzeń przeznaczone dla najmłodszych, trochę starszych i dla seniorów – dla siebie samych. Projekty zostaną wykonane podczas zajęć krawieckich, nie zabraknie też szydełkowania, robienia na drutach, wyszywania różnymi sposobami i różnorakiego zdobienia. Stroje zostaną zademonstrowane na specjalnie zorganizowanych w tym celu pokazach mody. Modelami będą uczestnicy warsztatów, wcześniej w tym celu przeszkoleni – modni dziadkowie, rodzice, dzieci i wnuki.