Animatorzy: Katarzyna Mizgalska-Wielgosz, Joanna Dokurno

Organizacja wspierająca: Wolontariat Wielkopolski

Okres realizacji: 01 sierpnia 2010 - 31 maja 2011

Katarzyna Mizgalska – Wielgosz: osoba o duszy artystki i zacięciu ogrodnika. Kocha kwiaty, co najlepiej widać w jej ogrodzie. Rośliny to też ulubiony motyw jej malarskich dzieł. Śpiewa w chórze z tradycjami, chociaż wątpi w swoje muzyczne zdolności. Ale jak mówi - „nieważne czy ktoś ma talent, najważniejsza jest pasja i wspólne spędzanie czasu”.

Joanna Dokurno: studentka pedagogiki specjalnej, wielka entuzjastka wolontariatu. Pomagając innym czuje, że jej życie ma wartość. Wraz przyjacielem założyła stowarzyszenie Wolontariat Wielkopolski. W wolnych chwilach własnoręczne robi prezenty dla przyjaciół. Marzy o karnawale w Rio i udziale w bitwie na pomidory w Hiszpanii.

Najbliższe dziewięć miesięcy w Gruszczynie zapowiada się kolorowo. A wszystko za sprawą seniorów i młodych wolontariuszy, którzy postanowili nauczyć się zapomnianej już techniki tworzenia kwiatów z materiału. Międzypokoleniowy zespół pod czujnym okiem pani Katarzyny będzie doskonalić umiejętności, razem zorganizują też wystawę kwiatową. Aby udowodnić, że w każdym wieku wygląda się kwitnąco uczestnicy wezmą udział w sesji fotograficznej, a ich portrety ozdobią kalendarz na rok 2011. Wyuczeni warsztatowicze nabytą wiedzą podzielą się z mieszkańcami domów opieki – wspólnymi siłami stworzą kwiaty, które następnie rozdawać będą na ulicy. Bo nic tak nie wywołuje uśmiechu na twarzy jak podarowany kwiat.