Animatorzy projektu: Henryk Sawiński, Anna Sutor

Organizacja: Fundacja Instytutu Działań Edukacyjno-Aktywizujących

Okres realizacji: 2 września 2016 – 12 czerwca 2017

 

Henryk Sawiński jest z zawodu restauratorem i kucharzem, ale obecnie nie pracuje zawodowo, tylko udziela się społecznie. Należy do Towarzystwa Cyklistów „Orzeł” Spytkowice, gdzie współorganizuje zawody sportowe dla dzieci i dorosłych. Uprawia wiele dyscyplin sportowych, narty, trekking, nurkowanie, żeglarstwo i wiele innych. Jego pasją jest także fotografia, uwiecznia swoim aparatem wiele wydarzeń lokalnych. Chętnie dzieli się swoją wiedzą – prowadzi dla młodzieży zajęcia dotyczące geografii świata, podczas których opowiada m.in. o miejscach, które udało mu się zwiedzić.

 

Anna Sutor ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. Chętnie udziela się społecznie, była trenerem i wychowawcą na obozach, należy do Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży „Wędka” im. każdego Człowieka, organizowała imprezy integracyjne w ramach kursów kajakowych. Interesuje się problematyką wykluczenia społecznego, aktywizacją społeczności wsi. Pasjonuje ją folklor, tradycja i historia Podhala. Działa w zespole ludowym „Siekiernica”, gdzie angażuje młodzież i seniorów do projektów związanych z kulturą regionu. Jest także członkiem zarządu Związku Podhalan.

 

Okolice Spytkowic to miejsca wyjątkowej urody, które warto przybliżyć szerszemu gronu. Tego zadania podejmie się grupa mężczyzn, opracowując trasy ścieżek edukacyjnych: przyrodniczo-historyczno-folklorowych skierowanych do rodzin czy grup przyjaciół. W trakcie spacerów będzie można pogłębić swoją wiedzę o regionie (na poważnie i z humorem), podziwiać piękno przyrody i zintegrować się z uczestnikami zabawy. W ramach podsumowania działań seniorzy zorganizują międzypokoleniową grę terenową „Przez przygodę do wiedzy” – będzie się działo!