20_Maria Czeley-Dudek_Justyna Kiec_Malichy

Animatorki projektu: Maria Czeley-Dudek i Justyna Kiec

Organizacja:  Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla-Ogrodu Malichy

Maria Czeley-Dudek kieruje się w życiu dewizą „Najważniejsza jest szczera radość z tego, że tworzy się coś, co ma ogromne znaczenie dla innych”. Chciałaby stworzyć miejsce spotkań dla siebie i jej sąsiadów. Działalność w Stowarzyszeniu Mieszkańców Osiedla-Ogrodu Malichy daje jej poczucie, że robi coś dobrego dla siebie i innych.

Justyna Kiec od lat działa aktywnie w Stowarzyszeniu Mieszkańców Osiedla-Ogrodu Malichy. Jest jedną z nielicznych tak młodych osób, angażujących się w działania społeczne na osiedlu. Lubi pracować z ludźmi.

Projekt Świetlicy Sąsiedzkiej jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Osiedla-Ogrodu Malichy -peryferyjnej dzielnicy Pruszkowa - którzy od lat skarżą się na brak lokalnych działań społeczno-kulturalno-integracyjnych. Po wielu latach starań, udało się mieszkańcom uzyskać lokal świetlicy osiedlowej dzięki budżetowi partycypacyjnemu. Teraz czas, by wspólną przestrzeń wypełnić działalnością programową. Animatorki chcą, by świetlica stała się sercem osiedla, gdzie wszyscy mieszkańcy będą mogli znaleźć przestrzeń do realizacji swoich pasji i poszerzania zainteresowań. Planowane jest zorganizowanie zajęć artystyczno-plastyczne, sportowych, spotkań z ciekawymi ludźmi i wiele innych atrakcji dla mieszkańców Malich. Zostanie również zorganizowana gra miejska o historii Malich i Pruszkowa, która będzie okazją do dotarcia do domowych archiwów i pamiątek najstarszych mieszkańców okolicy.