Animatorzy projektu: Bogdan Bocheński, Magdalena Latuch
 
Organizacja: Stowarzyszenie Barwy Kultury
 
Okres realizacji: 1 października 2013 – 30 czerwca 2014
 
Bogdan Bocheński ma mnóstwo niespożytej energii. Jest członkiem Stowarzyszenia KARAN oraz studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Lubi rozśpiewanych ludzi, dlatego należy do grupy „Cała Praga Śpiewa”. Chętnie bierze udział w zajęciach tanecznych oraz plastycznych prowadzonych w Domu Pomocy Dziennej na ul. Brzeskiej. Zajmuje go także architektura, biologia, malarstwo, dlatego często sięga po książki z tych dziedzin. W wolnym czasie spaceruje i czyta książki. Niegdyś miłośnik jazdy na rowerze.
 
Magdalena Latuch pracuje w Stowarzyszeniu Barwy Kultury, gdzie zajmuje się pozyskiwaniem funduszy, koordynacją projektów oraz animacją społeczną. W ramach stowarzyszenia realizuje autorskie warsztaty na rzecz aktywizacji kulturalnej i społecznej osób starszych. Jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Serbskiej. W ramach tej współpracy zajmuje się promocją filmów i wydarzeń filmowych w Polsce, prezentujących polskiemu widzowi kinematografię z regionu Półwyspu Bałkańskiego.
 
Ulica Brzeska na warszawskiej Pradze wypełniła się śpiewem i wspólnym działaniem. Podczas warsztatów dla mieszkańców odbyły się m.in. sąsiedzkie spotkania kulinarne, wieczory śpiewankowe i muzyczne spacery po okolicach. Uczestnicy zajęć sporządzili „Kroniki Brzeskie” – reportaże literackie i fotograficzne rejestrujące historię rodzin zamieszkujących tę część Pragi, które można było podziwiać podczas zorganizowanego wiosną święta ulicy. W czasie „zielonych interwencji” ulica Brzeska stała się przestrzenią do wspólnego sadzenia i tworzenia miejsc zielonych. Do działań wokół ul. Brzeskiej zachęcała grupa seniorów „Cała Praga Śpiewa” przy wsparciu lokalnego Stowarzyszenia Mierz Wysoko.

Reportaż Polskiego Radia o projekcie - posłuchaj!