Animatorki projektu: Marta Wilk, Olga Sokołowska

Organizacja: Fundacja „Muzyka Jest dla Wszystkich”

Okres realizacji: 1 września 2016 – 31 maja 2017

 

Marta Wilk z wykształcenia jest matematykiem. Pracowała naukowo w dziedzinie badań systemów energetycznych w Polskiej Akademii Nauk, następnie przez wiele lat nadzorowała realizację projektów inwestycji infrastrukturalnych, pracowała przy organizacji turnieju UEFA EURO2012. Interesuje się muzyką i tańcem flamenco, tym pasjom poświęca większość swojego wolnego czasu. Należy do lokalnego zespołu flamenco, ma za sobą występy dla szerokiej publiczności. Lubi też jazdę na nartach i na rowerze.

  Olga Sokołowska z wykształcenia jest filozofem. Z zawodu i pasji life coachem oraz tancerką i nauczycielką flamenco, a od niedawna również wiceprezesem Fundacji Poligon Możliwości. Jako trener pracuje przede wszystkim z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Współorganizowała i przeprowadziła różne projekty, m.in. z Fundacją „Muzyka Jest dla Wszystkich” czy z Fundacją Drabina Rozwoju. Ostatnio zajmuje się nagrywaniem wywiadów z seniorami dla Domu Spotkań z Historią.  

W ramach tegorocznych „¡pokOLÉń z przytupem!” odbędzie się seria spotkań poświęconych kulturze Andaluzji. W programie pokazy filmów o flamenco z seniorami na pierwszym planie, hiszpańsko-polskie spotkania kolędowe, warsztaty kulinarne z iberyjskimi przysmakami oraz warsztaty plastyczne i rękodzielnicze. Dla chętnych seniorów odbędą się także spotkania taneczne, podczas których uczestnicy przygotują występ skierowany dla tych mieszkańców Domu Seniora, którym zdrowie nie pozwala na wytężoną aktywność ruchową. Seniorzy zostaną również poproszeni o podzielenie się swoimi wspomnieniami dotyczącymi osobistych i społecznych przeżyć związanych z kulturą iberyjską. Każda historia stanowi przecież osobną wartość, którą warto uwiecznić. Cykl spotkań zwieńczy fiesta otwarta dla wszystkich mieszkańców Wesołej. Będzie kolorowo, smacznie i bardzo muzycznie!