Animatorki projektu: Helena Wróż, Anna Wiśniewska-Łątka


Organizacja: Stowarzyszenie Przyjaznych Brzezinie „Kamień”


Okres realizacji: 1 września 2013 – 30 czerwca 2014


Helena Wróż lubi haftować i obdarowywać rodzinę oraz znajomych robótkami przez siebie wykonanymi. Dużo czyta, a swoją wiedzę sprawdza, rozwiązując krzyżówki. Chętnie bierze udział w lokalnych wydarzeniach, dzięki którym odnawia dawne znajomości i nawiązuje nowe. Ma wiele pomysłów i mnóstwo energii do działania.


 Anna Wiśniewska-Łątka jest z wykształcenia animatorem środowisk lokalnych i trenerem biznesu. Obie pasje realizuje, działając w Stowarzyszeniu Przyjaznych Brzezinie „Kamień”. Interesuje się e-biznesem, nowoczesnymi mediami i e-marketingiem. Uwielbia zdobywać nową wiedzę oraz poznawać ciekawych ludzi. Jest zwolenniczką współpracy, współdziałania, dyskusji, poszukiwania rozwiązań. Charakteryzuje ją otwartość na świat i ludzi. Nałogowo zaczytuje się w książkach.


W Brzezinie seniorzy zaprosili na wspólne spotkania młodsze pokolenia. Opowiedzieli jak wyglądało ich życie w pierwszych latach po przyjeździe do wsi. Spotkanie uatrakcyjniła wystawa zdjęć, dokumentów, map, pamiątek oraz rzeczy codziennego użytku z dawnych lat. W kolejnych miesiącach odbył się cykl warsztatów międzypokoleniowych, prowadzonych zarówno przez seniorów,  jak i osoby młodsze. Odbyły się  warsztaty z robótek ręcznych, kroju i szycia, wikliniarstwa oraz  rodzinne warsztaty, podczas których powstały bożonarodzeniowe ozdoby i palmy wielkanocne. Dla młodzieży przygotowano grę terenową z elementami historii. W Dniu Dziecka seniorzy pokazali dawne zabawy i gry. Na zakończenie uczestnicy warsztatów zorganizowali wystawę zdjęć oraz pracy wykonanych podczas warsztatów.