Animatorki projektu: Wiesława Dominik, Wiesława Witwicka Organizacja: Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Kultury w Pilszczu Okres realizacji: 10 października 2016 – 30 czerwca 2017

 

Wiesława Dominik przez wiele lat wraz z mężem prowadziła gospodarstwo rolne, co w połączeniu z wychowywaniem ośmiorga dzieci było bardzo zajmujące. Jej pasją jest śpiew. W 2014 roku wystąpiła z koleżankami w programie z okazji jubileuszu szkoły w Pilszczu. Obecnie bierze udział w przygotowaniu „Misterium Męki Pańskiej”. Należy także do Koła Gospodyń Wiejskich, Grupy Odnowy Wsi, jako wolontariuszka udziela się także w szkole i Domu Kultury. Jest osobą bezkonfliktową, chętnie i łatwo nawiązuje kontakty.

 

Wiesława Witwicka ukończyła Technikum Handlowe, ale nigdy nie pracowała zawodowo. Od wczesnego dzieciństwa wyróżniała się zdolnościami recytatorskimi i teatralnymi, ale życie nie pozwoliło jej kształcić się w tym kierunku. Obecnie może oddać się swojej pasji, biorąc udział w przygotowaniu „Misterium Męki Pańskiej”. Ma niewielkie doświadczenie w pracy społecznej, ale chciałaby to zmienić.

 

Masz talent muzyczny, aktorski, chciałbyś wspólnie napisać scenariusz sztuki lub zaprojektować i wykonać teatralne dekoracje? A może po prostu chcesz miło spędzić czas? W Pilszczu powstaje właśnie grupa wokalno-teatralna, w której będzie miejsce dla każdego, komu bliska jest kultura i społeczne działanie. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów popracują nad dykcją, nad ruchem scenicznym, samodzielnie przygotują tekst przedstawienia oraz śpiewnik, będą także regularnie spotykać się na próbach. Przedstawienie pt. „Więcej niż szkoła” zaprezentują nie tylko w Pilszczu, wystawią je również w kilku okolicznych domach kultury, świetlicach czy kościołach. Chcieliby z kulturą dotrzeć do wszystkich!