Animatorki projektu: Krystyna Pilawska-Wiercińska, Marta Słuchocka

Organizacja: Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach

Okres realizacji: 1 września 2014 – 30 czerwca 2015

 

Krystyna Pilawska-Wiercińska pracuje w świetlicy w Szczecinowie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach. Od lat prowadzi szkołę pisania pisanek. Założyła nieformalną grupę Aktywne Szczecinowianki, jest członkiem założycielem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy. W wolnych chwilach haftuje, robi biżuterię z koralików, decoupage i witraże na szkle. Uwielbia gotować i osiąga sukcesy w tej dziedzinie, zdobywając pierwsze nagrody na konkursach kulinarnych.

 

Marta Słuchocka jest dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach. Należy do Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy, współpracuje z innymi ośrodkami społeczno-kulturalnymi działającymi na terenie gminy. Chętnie wspiera różnorodne inicjatywy i bierze w nich udział.

 

Mijają lata, a upływ czasu zaciera w pamięci szereg wydarzeń. Warto więc zadbać o to, by ludzkie doświadczenia zatrzymać, uchwycić w konkret, bo w każdej biografii jest coś niepowtarzalnego i godnego ocalenia. Młodzi wolontariusze z Gminy Stare Juchy wcielą się w role reporterów i dotrą do seniorów pracujących niegdyś w działających w okolicy PGR-ach, aby utrwalić ich losy. Z opowieści powstanie galeria wspomnień radosnych, ale i smutnych – niech to będzie album ludzkich doświadczeń najbliższy prawdy. W wyniku wspólnej, międzypokoleniowej pracy powstanie folder, krótka relacja filmowa, film animowany oraz spektakl teatralny przedstawiający sceny z życia w czasach pracy w PGR-ach, który będzie można zobaczyć na początku lata 2015 roku.