Animatorzy projektu: Danuta Brylowska, Stanisław Król

Organizacja: Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja

Okres realizacji: 7 września 2015 – 30 czerwca 2016

 

Danuta Brylowska jest z zawodu bibliotekarką, trzydzieści lat pracowała w Dziale Dokumentów Życia Społecznego. Prowadziła edukację regionalną, gdy w Polsce zaczęto dopiero mówić o znaczeniu „Małej Ojczyzny”. Współtworzyła „Kwartalnik Powiatu Oleśnickiego”. Publikowała wiele artykułów i materiałów dotyczących wiadomości historycznych związanych z Oleśnicą. Zainicjowała nawiązanie współpracy z lokalnymi instytucjami w zakresie rozwoju regionalnego po transformacji ustrojowej w Polsce. Organizowała także imprezy czytelnicze dla dzieci i młodzieży.

 

Stanisław Król swoją przygodę z animacją kultury rozpoczął na dobre podczas stażu w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy. Po zakończeniu studiów pracował w Lokalnej Grupie Działania „Dobra Widawa”. Obecnie pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Oleśnicy jako specjalista ds. marketingu i PR. Ma za sobą udział w wielu projektach, jest pomysłodawcą i założycielem grupy Oleśnica Bajk Stajl.

 

Chyba wszyscy lubią jazdę na rowerze. I słusznie. Rower to nie tylko wspaniałe narzędzie do ćwiczenia tężyzny fizycznej, ale to również świetny sposób na aktywizację ludzi w każdym wieku. To przecież wspaniały środek transportu – rower powiezie nas nie tylko na krajobrazową wycieczkę rowerową, zawiezie nas także do miejsc różnorakich spotkań. Może to być wystawa starych zdjęć, koncert, spotkanie z pisarzem, warsztaty kulinarne czy piknik. Zaproszeni do współpracy seniorzy pod okiem ekspertów m.in. zdygitalizują własne zdjęcia, przygotują z nich wystawę, razem z młodymi artystami stworzą prace plastyczne, przygotują własny rower do wycieczek i wezmą w nich udział. Bo ruch daje przecież moc energii!