Hentyk Raducha i Kamila Guzewicz_Olecko

Animatorzy projektu: Henryk Raducha i Kamila Guzewicz

Organizacja: Fundacja Akademia Radosnej Twórczości

 

 

Henryk Raducha: dotychczas śpiewający w „Oleckim Echu”. Dziś rozwija swoją pasję z dzieciństwa - grę na harmonii. Samouk. Ma na swoim koncie wiele występów z zespołem muzycznym.

 

Kamila Guzewicz: animator, instruktor śpiewu i opiekun grupy śpiewającej. Posiada duży dorobek realizowanych przedsięwzięć społeczno – kulturalnych, głównie na terenie Ełku. Praca z seniorami daje jej dużo energii, motywacji i chęci do działania. Chciałaby wesprzeć osoby starsze w wychodzeniu poza standardowe i bezpieczne ramy tego „co wypada”.

 

„Odkurzone Piosenki” to próba stworzenia mostu pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. To melodie młodości osób starszych, które towarzyszyły ważnym momentom ich życia. Te piosenki to także dialog międzypokoleniowy. W ramach projektu, seniorzy „odkurzą” szlagiery - młodzi dodadzą do nich coś od siebie, czyli muzykę. Inicjatywa to próba połączenia tego co dawne i sentymentalne, z tym co współczesne. Pierwszym etapem działań organizatorów będzie odnalezienie i wybranie około dwunastu piosenek  z młodości seniorów. W kolejnych punktach projektu nastąpi opracowanie i aranżacja muzyczna wybranych utworów wraz z powołanym do tego celu zespołem muzycznym odpowiedzialnym za aranżację całego koncertu. Finałem inicjatywy będzie potańcówka w parku, koncert grupy śpiewającej wraz z zespołem i występ gościa specjalnego.