Animatorki projektu: Zofia Stankiewicz, Zofia Zelez-Richert

Organizacja: Fundacja Mamy z Morza

Okres realizacji: 1 października 2013 – 30 czerwca 2014


 
Zofia Stankiewicz lubi spacery nad morzem i spotkania ze znajomymi. Chętnie angażuje się w różne działania społeczne, dzięki którym może poznawać nowych, ciekawych ludzi i poszerzać swoją wiedzę o świecie. Dużą satysfakcję sprawiają jej kontakty z młodzieżą. Uwielbia szycie i robienie na drutach.
 
Zofia Zelez-Richert założyła Klub Mam Gdynia oraz Fundację Mamy z Morza, w której teraz pracuje. Była koordynatorką projektu „Integracja-Interakcja” a obecnie jest trenerką w projekcie „Gdyńskie Kluby Rodzica”. Organizuje spotkania dla młodych rodziców. Z zawodu jest specjalistką do spraw marketingu. Zajmuje się wychowaniem trzyletniej córki.
 
Uszycie wyprawki dla swojego dziecka czy wydzierganie mu czapki wcale nie musi być takie trudne. Przekonały się o tym mamy – uczestniczki warsztatów krawieckich, robienia na drutach i na szydełku. Same zrobiły dla swoich dzieci ubranka, kocyki, czapki i zabawki. Pomogły im w tym doświadczone w szyciu seniorki. Podczas spotkań wymianiano doświadczenia dotyczące wychowania dzieci, dzielenia się sukcesami i problemami wychowawczymi – niejedna mama skorzystała zapewne z bezcennych „babcinych rad”, a seniorki miały okazję zapoznać się z macierzyńskimi nowinkami i trendami.
W trakcie trwania projektu odbyły się warsztaty z robienia na drutach, na szydełku oraz szycia na maszynie – rzeczach, o których często mamy małych dzieci nie mają pojęcia, a których chciały się nauczyć. Działania zamknął pokaz mody połączony z piknikiem rodzinnym, prezentacją wspólnie uszytego patchworku i wystawą fotograficzną ukazującą kulisy warsztatów.