Animatorzy projektu: Roman Kowalski, Katarzyna Głuc

Organizacja: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Sosnowcu

Okres realizacji: 1 października 2014 – 30 czerwca 2015

Roman Kowalski jest osobą niewidomą, obecnie nie pracuje zawodowo. Radość i energię czerpie z aktywnego działania: udziela się w sosnowieckim kole Polskiego Związku Niewidomych, uczestniczy również w spotkaniach Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Jego pasją jest dobre towarzystwo i muzyka – amatorsko gra na akordeonie i bardzo sobie ceni wspólne muzykowanie.

Katarzyna Głuc jest niepoprawną optymistką, która w każdym szczególe doszukuje się czegoś dobrego. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień pracuje na Unowersytecie Ślaskim, a po godzinach czynnie uczestniczy w życiu III sektora. Jest autorką trzech przewodników turystycznych. Znajduje jeszcze czas na europejskie kino i amatorski teatr kobiet, który współtworzy.

Utworów słynnego Jana Kiepury będzie można posłuchać w nowych aranżacjach. Międzypokoleniowy zespół „Muzykanci” weźmie udział w różnorodnych warsztatach muzyczno- twórczych. Instrumenty klasyczne zabrzmią z nowoczesnymi rozwiązaniami muzyki elektronicznej. Członkowie zespołu szkolić się będą na zajęciach z emisji głosu, rytmiki, na warsztatach wokalnych. Na zajęciach tanecznych i teatralnych popracują nad ekspresją ciała i ruchem scenicznym. Tak przygotowani seniorzy i młodsi amatorzy muzyki zaśpiewają i zagrają przed sosnowiecką publicznością. Repertuar „chłopaka z Sosnowca” wybrzmi być może w rytmie hip- hopu, aranżacjach jazzowych, klasycznych, czy w wielu jeszcze innych. Będzie czego posłuchać!