Animatorki projektu: Wanda Szpuga, Daria Burcon

Organizacja: Stowarzyszenie kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk 28+

Okres realizacji: 1 września 2014 – 30 czerwca 2015

Wanda Szpuga prowadzi w Wysokiem Regionalną Izbę Pamięci, której była pomysłodawczynią. Izba zgromadziła już ponad 300 eksponatów związanych z dawnym życiem wsi i pracą rolników. Pani Wanda dba o prawidłowe funkcjonowanie Izby, oprowadza turystów, organizuje warsztaty rękodzieła i tradycji. Jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich, należy do Stowarzyszenia „Wysokie nad Łabuńką”. Uwielbia szydełkować, robić na drutach i haftować.

Daria Burcon ukończyła ochronę środowiska i studium pedagogiczne. Obecnie studiuje terapię zajęciową na Wydziale Fizjoterapii w Lublinie i pracuje w Urzędzie Gminy Zamość. Ma talent manualny i artystyczny, dzieli się nim, prowadząc zajęcia plastyczne. Interesuje się literaturą przyrodniczą, rękodziełem i pedagogiką specjalną.

W Zamościu wszyscy miłośnicy rękodzieła będą mieli już swoje miejsce – Klub Lokalnych Rękodzielników. Podczas zorganizowanych tam warsztatów seniorzy będą mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami i nabywać nowe pod okiem profesjonalistów. Ci, którzy lubią malować lub rysować, spotkają się na plenerach „Barwy pokoleń” poza miastem. Seniorzy będę mogli wziąć udział w konkursie na projekt regionalnej pamiątki Gminy Zamość. Nie zabraknie też artystycznych zajęć dla najmłodszych – „Senior dla Juniora, Junior dla Seniora”. Zwieńczeniem warsztatów będzie przygotowanie wędrującej wystawy dzieł wykonanych przez uczestników. Międzypokoleniowe spotkania staną się okazją do bliższego poznania się, przełamania stereotypów i wspierania talentów – każdy je przecież ma!