Animatorki: Ewa Neryng, Justyna Politańska

Organizacja: Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Okres realizacji: 1 lutego 2015 – 30 czerwca 2015

Ewa Neryng przez 35 lat pracowała w Centrali Rolniczej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. W pracy zawodowej od dawna interesowały ją kwestie mechanizacji i komputeryzacji księgowości. Obecnie jest aktywną emerytką – studiuje na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, uczy się niemieckiego, tańca towarzyskiego, malarstwa i decoupage. Dużo czasu spędza wśród ludzi, bo bardzo ich lubi.

Justyna Politańska ukończyła nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, była na stypendium w Madrycie i w Konstancji. Ma za sobą doświadczenie pracy w agencjach reklamowych, ale jej prawdziwą pasją jest działalność społeczna: jest członkinią Kongresu Kobiet, przewodniczącą Forum Młodych Lewiatan. Obecnie zakłada Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Chciałaby żyć w społeczeństwie, które mądrze wykorzystuje swoje umiejętności, wiedzę i potencjał.

Warszawskie przestrzenie przyjazne seniorom? Czemu nie. Przestrzeń miejska w równym stopniu może służyć młodszym i starszym. Co tydzień seniorzy odwiedzą różne kawiarnie, klubokawiarnie i kina. Następnie poprowadzą w wybranych przez siebie miejscach zajęcia: projekcje filmowe, warsztaty kulinarne, wykłady, zajęcia plastyczne, taneczne i wiele innych. Kawiarniani goście będą mogli wziąć w nich udział, a seniorzy będą mieli okazję do prezentacji swoich umiejętności, wiedzy i zainteresowań. Podczas spotkań uczestnicy projektu opracują kodeks „Miejsc Przyjaznych Seniorom”, a lokale, które będą realizować jego założenia, nagrodzone zostaną certyfikatem. Warto się o taki znak jakości postarać!