Animatorki projektu: Ula Zalewska, Agnieszka Płoska

Organizacja: Fundacja NADAKTYWNI

Okres realizacji: 1 września 2016 – 30 czerwca 2017

 

Ula Zalewska - urodzona przywódczyni i społecznik, łączy wiele funkcji – jest prezeską Fundacji NADAKTYWNI, radną dzielnicy Śródmieście Gdyni, absolwentką Szkoły Liderów P-AFW, członkinią Gdyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Niemożliwe do pogodzenia? Nie dla niej. Dzieląc się swoją pasją do szydełkowania zrealizowała projekt  „Opatulmy Gdynię”. Wtedy spod druta wyszły koce, skarpety i czapki rozdawane bezdomnym oraz chorym w szpitalach i hospicjach. Teraz nadszedł czas na upowszechnienie tej inicjatywy.

 

Agnieszka Płoska jest optymistką i kreatorką. Chciałaby pokazywać ludziom, jak zamieniać marzenia w cele, które można zrealizować również wtedy, gdy mogą przeznaczyć na to niewielki budżet. Ma za sobą doświadczenie pracy w międzynarodowych korporacjach, chętnie się nim dzieli w pracy i na prowadzonych przez nią warsztatach. Do niedawna związana była w platformą wspolnyprojekt.pl, obecnie najłatwiej ją znaleźć na www.AgaPloska.pl. Pasjonuje się Francją, zumbą oraz potrawami z kaszy jaglanej.

 

Wielu seniorów potrafi szyć, haftować, szydełkować i swoimi umiejętnościami chętnie podzieli się z młodszymi na cotygodniowych warsztatach. Uczestników połączą wspólne zainteresowania oraz cel: wykonają razem koce, skarpetki, chusty i szale, by podarować je hospicjum w Pucku i hospicjum „Bursztynowa Przystań”. Inicjatywa skierowana jest nie tylko do mieszkańców Gdyni – podstaw dziergania będzie można się nauczyć, korzystając z darmowego autorskiego kursu przeprowadzonego przez seniorki w Internecie. Czy nie warto wziąć udziału w takiej inicjatywie?