Animatorki projektu: Lidia Śliwińska, Katarzyna Ryszkowska

Organizacja: Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości Convivo

Okres realizacji: 1 września 2015 – 30 czerwca 2016

 

Lidia Śliwińska to nauczycielka czynnie pracująca z wszystkimi grupami wiekowymi. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnościami edukacja teatralna i filmoznawstwo. Jest pomysłodawczynią Kina Szkolnego i wieloletnią prowadzącą Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”. Prowadzi także zajęcia dla najmłodszych: „Moja ulubiona bajka” oraz „Zabawa uczy, nauka bawi”. Współorganizowała wiele imprez kulturalnych dla kilku pokoleń. Interesuje się także teatrem. Poszukuje inicjatyw, które dają możliwość aktywizacji osób w jej wieku.

 

Katarzyna Ryszkowska ukończyła wzornictwo ze specjalnością architektura ubioru na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Podczas studiów prowadziła Studenckie Koło Naukowe „Designer”. Działa jako wolontariuszka w Pałacu Młodzieży w Łodzi, organizując Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje”, prowadzi także warsztaty z zabawy tekstyliami w jednym z łódzkich przedszkoli. Interesuje się historią sztuki i jej wpływem na rzeczywisty świat. Marzeniem pani Katarzyny jest stała praca w kulturze i edukacji.

 

W Łodzi powstanie niesamowite miejsce – studio projektowe zrzeszające studentów i seniorów. Uczestnicy projektu zaprojektują od podstaw przestrzeń do pracy, zaaranżują i wykonają wystrój pracowni. Kiedy powstanie już miejsce, w którym poczują się dobrze, seniorzy i studenci wspólnie zaprojektują i zrobią przedmioty użytkowe z pogranicza tekstyliów, mody, dodatków do wnętrz. Kierunek pracy wyznaczą samodzielnie, tak by móc w pełni zrealizować swoje pasje i marzenia. Seniorzy i studenci przygotują wystawę swoich prac, udokumentują wspólne działania i zaprezentują je w Internecie. Warsztaty staną się zapewne inspiracją do dalszych twórczych działań!