23_Halina Gąsiorowska_Katarzyna Janik_HIPOKAMP

Animatorki projektu: Halina Gąsiorowska i Katarzyna Janik

Organizacja: Centrum Integracji Międzypokoleniowej „HIPOKAMP”

Halina Gąsiorowska jest bardzo aktywną seniorką i chciałaby swoją pracą wolontariuszki zarazić innych. Jest przykładem tego, że praca wolontariat daje ogromną satysfakcję i że polega zarówno na dawaniu, jak i braniu. W projekcie będzie odpowiadała za stworzenie grupy seniorek.

Katarzyna Janik jest animatorką, chcącą pracować z seniorami. Chciałaby pomóc im odkryć ich nowe pasje lub rozwijać dotychczasowe. Zależy jej na wzmocnieniu dialogu i integracji między pokoleniami tak, by dzieci mogły korzystać z doświadczenia i wiedzy dorosłych, a seniorzy z radości dzieci. W projekcie chce wykorzystać swoje umiejętności pedagogiczne w pracy z różnymi grupami wiekowymi. Poprowadzi warsztaty dla seniorów z literatury rosyjskiej ze szczególnym uwzględnieniem bajek i teatru rosyjskiego.

Projekt “Małe Formy Teatralne, czyli senior w przedszkolu” ma przygotować grupę seniorów do czytania i wystawiania bajek w przedszkolach. Dla uczestników przewidziano warsztaty lalkarskie, zajęcia z ruchu scenicznego, a także z poprawnej wymowy. Dodatkowo wolontariusze  będą mieli okazję poznać dziecięcą literaturę rosyjską. Z takim przygotowaniem seniorzy będą gotowi do wystawienia małych form teatralnych dla swoich wnuków i dzieci w przedszkolu. Znajome przedszkola rzadko mogą sobie pozwolić na zaproszenie do siebie grupy teatralnej, a maluchom taka forma przekazu ogromnie się podoba.

Zapisz Zapisz