39_Marek Żurawski_Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Rekreacji „Kowalak” Animator: Marek Żurawski Organizacja: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Rekreacji „Kowalak”

Marek Żurawski jest animatorem prowadzącym zajęcia i warsztaty artystyczne z witrażu, biżuterii i mozaiki. Ma kwalifikacje instruktorskie i doświadczenie zawodowe w zakresie pracy ze szkłem oraz witrażem. Pomysł zorganizowania zajęć i warsztatów witrażu dla seniorów zrodził się podczas luźnej rozmowy z kolegami, zainteresowanymi pasją Pana Marka, zwłaszcza, że założenie szkoły witrażu w rodzinnej miejscowości było od zawsze jego marzeniem.

Mieszkańcy Kowali Oleckich będą mieć okazję poznania unikalnej i powoli ginącej sztuki tworzenia witraży. W ramach warsztatów zobaczą, jak wygląda profesjonalna pracownia witrażu, spróbują swoich sił przy tworzeniu witraży klasycznych, nakładanych oraz witraży Toffany’ego. Zajęcia rękodzielnicze będą okazją do twórczego spędzania czasu w sąsiedzkim gronie. Projekt będzie również okazją do spotkań międzypokoleniowych. Zostaną zorganizowane otwarte warsztaty witrażu dla dzieci prowadzone przez doświadczonych uczestników projektu.

Zapisz Zapisz