25_Krystyna Jaworska_Agata Galas-Dudek_Jelenia Góra

Animatorki projektu: Krystyna Jaworska, Agata Galas-Dudek

Organizacja: Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze

Krystyna Jaworska jest członkinią Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Kocha taniec i chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami z innymi seniorami oraz dziećmi. Chce zarażać innych radością tańca i bycia razem. Chciałaby pokazać innym, że wspólnie mogą zorganizować ciekawe wydarzenia. Mimo wieku potrafi zmierzyć się z zupełnie nowymi, ekscytującymi zadaniami.

Agata Galas-Dudek chce poznać techniki integracji międzypokoleniowej (dzieci z seniorami) oraz budować wspólną ofertę dla osób w różnym wieku. Chce przekonać starsze osoby (samotne, mieszkające obok Przystani Twórczej), że Klub Seniora „Młodzi Duchem” jest miejscem właśnie dla nich, w którym każdy może czuć się dobrze i współtworzyć go. Interesuje się fotografią i lubi uczyć jej innych.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie” jest zaproszeniem dla seniorów i dzieci w taneczną podróż do różnych ciekawych krajów oraz dawnych kultur. Mołdawskie tańce energii kwiatowych i inne tańce w kręgu z różnych stron świata to prawdziwa przygoda, podczas której można zrealizować swoje pasje, spełnić własne marzenia artystyczne i poznać przyjaciół w różnym wieku. To tańce z duszą, które są świetną formą aktywności fizycznej, dają wiele radości z bycia razem, uśmiechu oraz energii. Uczą współpracy i działania w grupie. Działaniami towarzyszącymi będą oryginalne warsztaty plecenia wianków, tworzenia kwiatów z krepiny (włoskiej bibuły) oraz fotografii komórkowej. W trakcie cyklu warsztatów seniorzy razem z dziećmi przygotują kilka pokazów otwartych w przestrzeni osiedlowej czy w parku. Zorganizujemy również „Podwieczorek przy komputerze”, podczas którego seniorzy będą mogli nauczyć się obsługi Facebooka, korzystania z e-maili, do promocji projektu.