40_Daria Froń_Krystyna Wiśniewska_Hufiec ZHP Jarosław

Animatorki projektu: Daria Froń, Krystyna Wiśniewska

Organizacja: Hufiec ZHP Jarosław

Krystyna Wiśniewska była nauczycielką historii, dlatego z ochotą zaangażowanie w ten projekt. Od zawsze czuje się związana z harcerstwem. Jako seniorka lubi czuć się potrzebna i cieszy się, że młode pokolenie nie zapomina o osobach starszych.

Daria Froń od zawsze fascynuje się badaniem historii i zapełnianiem jej białych plam. Jako lokalna patriotka czuje się odpowiedzialna za jej społeczność i chce zrobić dla mniej coś dobrego i pożytecznego.

„Szuflada seniora” jest projektem, który skupi młodych harcerzy, harcerskich seniorów, a także mieszkańców miasta wokół tradycji i historii Jarosławia. Odbędą się warsztaty archiwistyczne pracy z żywą historią, a także warsztaty audio-video, dzięki czemu wolontariusze będą mogli nagrywać materiały z rozmów ze świadkami historii. Młodzi ludzie będą mieli okazję zobaczyć w seniorach takich samych harcerzy jak oni – jeżdżących na obozy, pakujących swoje plecaki. Mieszkańcy miasta będą mieć okazję podzielić się swoimi zbiorami i przynieść znalezione materiały archiwalne. Powstanie album, wystawa a także film, prezentujące historię Jarosławia i jarosławskiego harcerstwa, które zostaną przedstawione mieszkańcom miasta. Praca nad archiwalnymi materiałami będzie wspaniałą okazją do budowania międzypokoleniowych relacji wokół wspólnych zainteresowań.