Animatorzy projektu: Wanda Radłowska, Magdalena Radłowska

Organizacja wspierająca: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zarząd Oddziału Okręgowego w Wałbrzychu

Okres realizacji: sierpień 2009 – kwiecień 2010

Wanda Radłowska - kiedyś księgowa, dziś aktywna animatorka Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wałbrzychu. Nie może żyć bez twórczej pracy z ludźmi. Wrażliwa na świat sztuki, uwielbia muzykę, teatr i podróże. Pomysłodawczyni i organizatorka imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Promuje wałbrzyskich artystów. Poszukuje nowych form aktywności dla osób starszych i niepełnosprawnych. Zainicjowała powstanie teatru tańca „Dawka Energii”. Wolontariusza Roku 2007 regionu wałbrzyskiego.

Magdalena Radłowska - Taniec to jej pasja. Jest tancerką i choreografką tańca współczesnego. Ukończyła animację społeczno-kulturalną na Uniwersytecie Zielonogórskim, Studium Tańca Współczesnego w Poznaniu oraz Middlesex University na wydziale Choreograficznym w Londynie. Obecnie kończy studia na tamtejszej Contemporary Dance School „The Place”. Swoje taneczne umiejętności wykorzystuje poprzez rozmaite techniki w pracy z ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi.

Dzięki córce, Pani Wanda miała okazję uczestniczyć w warsztatach w Londynie, gdzie młodsi i starsi amatorzy tańca tworzyli razem spektakle pod okiem choreografa. Radość płynąca z wielopokoleniowej współpracy utwierdziła ją w przekonaniu, że takie działania może zrealizować także w Polsce. W Wałbrzychu uczestnicy projektu wzięli udział w międzypokoleniowych warsztatach, podczas których uczyli się różnorodnych technik tańca współczesnego i świadomości własnego ciała. Efektem warsztatów były etiudy taneczne, które uczestnicy projektu zaprezentowali podczas happeningów - „atak przestrzeni” na miejskim bazarze, w autobusie, parku i na rynku. Warsztaty wspierano wykładami promującymi zdrowy i aktywny styl życia i były otwarte dla wszystkich mieszkańców Wałbrzycha. Międzypokoleniowa grupa tancerzy została zaproszona na festiwal tańca współczesnego w Londynie, gdzie wystawili spektakl "Kom.post". Na zakończenie projektu uczestnicy warsztatów zaprosili mieszkańców Wałbrzycha do Teatru Lalki i Aktora na otwarty pokaz przygotowanego przez siebie tanecznego spektaklu.