Animatorki projektu: Elżbieta Jarczyńska, Anna Gawrońska Milczarek

Organizacja: Fundacja Zmian Społecznych Kreatywni

Okres realizacji: 1 października 2015 – 30 czerwca 2016

 

Elżbieta Jarczyńska pracowała w zakładach mechanicznych, wiele lat zajmowała stanowisko koordynatora wykonywanych prac. Jest mieszkanką dzielnicy Chylonia w Gdyni. Chętnie bierze udział w inicjatywach na rzecz lokalnych mieszkańców. Angażuje się w działania wolontariackie, między innymi w zbiórki żywności i pakowanie świątecznych paczek. Posiada uzdolnienia manualne, bierze udział w zajęciach artseniorów. Opiekuje się ogrodem miejskim, będącym miejscem spotkań mieszkańców dzielnicy. Współorganizuje Europejski Dzień Sąsiada oraz Święto ulicy Chylońskiej. Jej pasją są wycieczki rowerowe i piesze.

 

Anna Gawrońska Milczarek na tym etapie swojego życia spełnia się przede wszystkim w roli kobiety i matki. Angażuje się w sprawy kobiet, analizuję ich rolę i działania. Jest także inicjatorką grup zabawowych, na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą. Ma mnóstwo dobrej energii, jest otwarta na ludzi i nowe wyzwania. Zawsze wyraża gotowość do poszukiwania różnych rozwiązań.

 

Powrót do dzieciństwa? Czemu nie! Okazją będą międzypokoleniowe spotkania, na których seniorzy i dzieci opowiedzą o swoich ulubionych zabawach. Uczestnicy projektu przeprowadzą i sfilmują wspomnieniowe opowieści i wezmą udział w organizowanych przez siebie grach. Na podwórka powróci halo-hali, cymbergaj, łapane-klaskane i wiele innych gier podwórkowych. Seniorzy stworzą plastyczną tablicę swoich wspomnień. Efekty działań mieszkańcy Chyloni będą mogli podziwiać na zorganizowanych wiosenno-letnich piknikach. Wszyscy – mali i duzi – będą mogli wziąć udział w dawnych i współczesnych zabawach!