Animatorki projektu: Joanna Bień, Małgorzata Grochowska Organizacja: Fundacja Wiem i Umiem Okres realizacji: 12 września 2015 – 12 czerwca 2016  

Joanna Bień to wieloletnia nauczycielka i dyrektorka szkół średnich. Obecnie przebywa na emeryturze, ale wciąż jest pełna zapału do pracy. Lubi aktywnie spędzać czas. Uczy się angielskiego, uprawia sport, uczestniczy w zajęciach Gdańskiej Akademii Dojrzałości. Interesuje ją literatura faktu, teatr i podróże. Ostatnio pasjonuje się Internetem i kulturą turecką. Uwielbia poznawać nowych ludzi i poszerzać swoją wiedzę o świecie.

Małgorzata Grochowska jest studentką pierwszego roku ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracuje w Fundacji Wiem i Umiem, prowadzi fanpage „Pokolenia razem”. Od szóstego roku życia tańczy i śpiewa w różnych klubach. Od trzech lat pracuje jako choreograf w szkole tańca „Akademia Talent” oraz na wakacyjnych koloniach dla dzieci. Chętnie pracuje też jako wolontariuszka.  

Teraz już żaden wnuczek i żadna wnuczka nie zaśnie bez wysłuchania opowieści na dobranoc. Będzie można jej posłuchać na specjalnie do tego stworzonej stronie i na kanale YouTube. Baśnie, samodzielnie napisane, opowiedzą babcie. Uczestniczki projektu wezmą wcześniej udział w warsztatach literackich i teatralnych, tak by ich opowieści wspaniale zabrzmiały i przyciągnęły całą rzeszę wiernych słuchaczy. Seniorki poćwiczą nie tylko w trakcie zajęć poprowadzonych przez profesjonalistów, ale spróbują swoich sił także w przedszkolach. Będzie tak ciekawie, że dzieci będą prosiły o więcej i więcej. Bo nikt tak wspaniale nie czyta jak uśmiechnięta, pełna ciepłego humoru Babcia!