Animatorki projektu: Teresa Dobierska, Ewelina Damps

Organizacja: Gdański Archipelag Kultury

Okres realizacji: 15 września 2015 – 30 czerwca 2016

Teresa Dobierska pracowała jako główna księgowa, a obecnie jest bardzo zajętą emerytką, bo nie lubi bezczynności. Działa w Związkach Zawodowych, w kole seniora nr 5, w Stowarzyszeniu Seniorów „Starsi”, bierze udział zajęciach organizowanych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Interesuje ją malarstwo, decoupage i teatr, pisze także wiersze okolicznościowe. Dobrze się czuje wśród wesołych i twórczych ludzi.

 

Ewelina Damps jest animatorką kultury. Kieruje Projektornią, czyli Gdańskim Archipelagiem Kultury. Od dawna jej wielką miłością jest teatr. Z wykształcenia jest teatrolożką. Sama również chętnie występuje na scenie, publikuje teksty poświęcone teatrowi, pisze scenariusze do sztuk teatralnych. Ponadto uczy niemieckiego i hiszpańskiego. Ma za sobą sześcioletnie doświadczenie pracy z seniorami. Jest otwarta na innych oraz ciekawa świata.

 

Jak stworzyć patchwork? A jak blog internetowy? Dowiedzą się tego uczestniczki projektu „Łóżkowe opowieści”. Wspólne szycie kapy metodą patchworkową będzie widocznym symbolem nawiązania więzi w międzypokoleniowym zespole. Wspólnej pracy towarzyszyć będą rozmowy – wesołe i te poważne, które wymagają skupienia i uwagi oraz porady dotyczące różnorodnych obszarów życia. Postępy w pracy będzie można śledzić na założonym przez uczestniczki blogu internetowym, w czym pomoże doświadczona blogerka. Część powstałych kap trafi jako prezent wielkanocny do mieszkanek gdańskiego Domu Samotnej Matki. Pozostałe patchworki oraz wydany własnoręcznie międzypokoleniowy poradnik będzie można podziwiać podczas wystawy zorganizowanej na plaży w Gdańsku.