Animatorki projektu: Danuta Cieślar, Barbara Pieczyńska

Organizacja: Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Okres realizacji: 1 września 2016 – 30 kwietnia 2017

 

Danuta Cieślar pracowała w redakcji prasowej, prywatnym przedsiębiorstwie oraz w Filharmonii Opolskiej. Obecnie jest już na emeryturze, ale nadal chętnie udziela się społecznie, pracuje m.in. jako wolontariuszka w bibliotece. Od wielu lat wraz z mężem organizuje wakacyjne spotkania integracyjne poświęcone rodzinie. Opiekuje się wnukami, ma również czas na realizację swoich podróży. Z pasji i przekonania jest miłośniczką muzyki klasycznej.

 

Barbara Pieczyńska ukończyła – między innymi – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Ostatni rok studiów spędziła w Irlandii w ramach wymiany studenckiej Erasmus. Od 2008 roku związana jest z Filharmonią Opolską, gdzie pracuje jako specjalistka ds. promocji i koordynator różnorodnych wydarzeń artystycznych. W wolnym czasie śpiewa w chórze FeelinGospel oraz udziela się wolontariacko. Jest głęboko przekonana, że potencjał społeczny tkwi w kulturze oraz w muzyce i chciałaby, aby jak najwięcej ludzi mogło z niego skorzystać.

 

Filharmonia Opolska wzbogaci swój repertuar o edukacyjne koncerty skierowane do najmłodszych. Wykonawcami będą emerytowani muzycy, którzy samodzielnie wybiorą utwory i zadbają o to, by formuła koncertu była przyjazna dzieciom. Dzieci będą mogły w takt granej muzyki tańczyć, nauczą się także wybijać rytmy na różnorodnych instrumentach. Koncert może być przecież nie tylko słuchaniem, ale również aktywnym poznawaniem i samodzielnym odkrywaniem dźwięków. Próby seniorów i koncerty zostaną uwiecznione na fotografiach, te zaś złożone w fotoksiążkę – by utrwalić chwile pełne muzyki, zaangażowania i emocji.