Animatorzy projektu: Aleksandra Nowak, Piotr Nabiałek
 
Organizacja: Agencja Rozwoju Regionu Mazowsza Północno-Wschodniego
 
Okres realizacji: 1 września 2013 – 30 czerwca 2014
 
 Aleksandra Nowak z wykształcenia inżynier elektryk, z ducha wolny człowiek. Chętnie angażuje się w różnorodne społeczne wydarzenia. Wiele czyta, ale lubi być też w ruchu – uwielbia jazdę na nartach i wycieczki rowerowe. Prowadzi cotygodniową audycję radiową, kieruje Agencją Rozwoju Regionu Mazowsza Północno-Wschodniego. Stara się pobudzać ludzi do działania, do szukania nowych form aktywności i do rozwijania własnych zainteresowań.
 
Piotr Nabiałek studiuje na Wydziale Turystyki i Rekreacji. Uwielbia podróże, zwłaszcza rowerowe. Krajobrazy i ludzi spotkanych podczas wycieczek często fotografuje – fotografia jest jego pasją. Organizuje rajdy rowerowe i spływy kajakowe, podczas których łączy wysiłek fizyczny z poznawaniem ciekawych zabytków i miejsc przyrody. Z przyjaciółmi spędza czas aktywnie, m.in. organizując imprezy edukacyjne. Na co dzień jest projektantem w Pracowni Projektowej.
 
W Ostrołęce odbyły się nietypowe spotkania autorskie, przygotowane przez międzypokoleniowe grupy. Każda z nich szukała w swoim otoczeniu ludzi i historii, o których warto opowiedzieć. Uczestnicy projektu – międzypokoleniowe pary - ułożyły opowieść na wybrany przez siebie temat i przygotowali do niej „ilustracje”: malarskie, filmowe, fotograficzne lub graficzne. Starsi i młodsi uczestnicy projektu wzięli udział w cyklu warsztatów integracyjnych. Dodatkowo seniorzy – autorzy spotkań, wraz z osoba młodą mieli okazję uczestniczyć w warsztacie przygotowującym do wystąpień publicznych.
Autorskie spotkania odbywały się raz w miesiącu w różnych przestrzeniach - zamkniętych i otwartych. Każde z nich było poprzedzone warsztatem  „Podaj dalej”, gdzie  organizatorzy poprzednich spotkań dzielili się wrażeniami i doświadczeniami z realizacji ze spotkania z autorami kolejnych.