Animatorki projektu: Irena Stochla, Teresa Pszonka

Organizacja: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Nadpobudliwością Psychoruchową

Okres realizacji: 15 września 2014 – 15 czerwca 2015

  Irena Stochla przez wiele lat pracowała w bibliotece. Obecnie jest na emeryturze, dlatego ma wiele czasu na czytanie – lubi zwłaszcza literaturę faktu, dzienniki i pamiętniki. Jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Nadpobudliwością Psychoruchową.  Często jeździ na rowerze, spaceruje i pływa.

  Teresa Pszonka ukończyła Zarządzanie i Marketing na Politechnice Rzeszowskiej. Współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Nadpobudliwością Psychoruchową. Interesuje się kulturą, obyczajami i tradycją społeczeństwa żydowskiego oraz rozwojem przedsiębiorstw w warunkach globalizacji. Jej pasją jest gotowanie, specjalizuje się zwłaszcza w kuchni staropolskiej.

  To będzie pierwszy taki sklep w Rzeszowie. Ba, w całej okolicy. „Czaritka” to spolszczona nazwa „Charity shops” – sklepu charytatywnego. Organizatorzy sklepu, seniorzy i osoby młode, będą organizować zbiórki używanych przedmiotów – zabawki, odzież dziecięcą, książki, płyty i inne. Będą również pozyskiwać nowe produkty lub też końcówki serii od producentów. Cały dochód, po odliczeniu kosztów, w całości będzie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Nadpobudliwością Psychoruchową oraz na aktywizację seniorów, czyli na organizację zajęć „Bank Czasu Wolnego”, „Dziadkowie do wynajęcia”, „Pomocna ręka”, „Świat z łat”, „Fabryka rzeczy niezwykłych” i wielu innych. A wszystko to po to, by połączyć „wiek i doświadczenie seniorów z wigorem juniorów”.