Animatorzy projektu: Krzysztof Powalisz, Witold Roy - Zalewski

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Orliczko

Okres realizacji: wrzesień 2009 – luty 2010

Krzysztof Powalisz - Muzyk z zawodu i z zamiłowania, wspierający wraz z żoną młodzieżowy zespół folkowy Kapela z Orliczka. Twórca polskiego odpowiednika Buena Vista Social Club, czyli Krzysztof Powalisz Swing Combo, zrzeszającego muzyków w wieku emerytalnym. Zespół został powołany do życia po czterdziestoletniej przerwie w działaniu, lecz nadal doskonale odnajduje się w klimacie jazzowym. Pan Krzysztof nie tylko kocha tworzyć muzykę, ale przede wszystkim pragnie nakłaniać młodych ludzi do muzykowania.

Witold Roy Zalewski - Miłośnik jazzu. Nic, co ma jakikolwiek związek ze sztuką, nie jest mu obce - od drobnych projektów graficznych, poprzez fotografię, tworzenie stron internetowych, na muzyce kończąc. Współtwórca festiwali teatralnych dla dzieci i młodzieży. Pasjonuje go praca z ciekawymi ludźmi. W przyszłości chciałby reżyserować filmy.

Poznań zagrał jazz jak za dawnych dobrych czasów. Magia tej muzyki powróciła na ulice miasta za sprawą międzypokoleniowych warsztatów i jam session. Złoty wiek polskiego jazzu rozpoczynał się, gdy muzycy, których pan Krzysztof zaprosił do projektu mieli po 20 lat. Jazz - oficjalnie nazywany zdegenerowaną muzyką zgniłego kapitalizmu był dla nich powiewem wolności. Szybko jednak zmieniła się moda, a rock’n’ roll i szafy grające zastąpiły muzyków. Nie wszyscy jazzmani zrobili karierę. Dziś, Ci siedemdziesięcioletni panowie znów grają muzykę swojej młodości i dzielą się nią z młodszymi kolegami. Młodzi ludzie, którzy wzięli udział w muzycznych warsztatach prowadzonych przez seniorów. Mogli doświadczyć swingu w czystej formie i spotkać się z żywą historią. Zakończeniem projektu był międzypokoleniowy koncert finałowy i gra miejska śladami najlepszych jazzowych klubów w Poznaniu.