Animatorzy projektu: Kordian Kaniecki, Emilia Malczyk

Organizacja: Fundacja Kultury Rozruch

Okres realizacji: 1 września 2015 – 30 czerwca 2016

 

Kordian Kaniecki ma za sobą czterdzieści lat pracy w przedsiębiorstwach transportowych, w tym trzydzieści lat na stanowiskach kierowniczych. Obecnie jest słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jest także członkiem Rady Seniorów działającej przy Prezydencie Miasta Bydgoszczy. Jego pasją jest teatr – uczestniczy w pracach Teatru Form Różnych „Nasza klasa” oraz w zajęciach Teatru Tańca 60+. Chciałby usunąć z języka seniorów słowa: „nie wolno” i „nie wypada”, sądzi bowiem, że wyzwolenie z zakazów otworzy człowiekowi drogę do swoich – często nieodkrytych – pasji i talentów.

 

Emilia Malczyk jest kulturoznawczynią, instruktorką improwizacji ruchu i symboliki ciała. W 2006 roku założyła teatr tańca, z którym pracowała do 2010 roku. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Kultury Rozruch, należy do nieformalnej grupy artystycznej „Czarny Karzeł”. Założyła Teatr Tańca 60+. Od dłuższego czasu realizuje projekty międzypokoleniowe, m.in. teatralne projekty „Lustra” i „Chcę ci powiedzieć, co jest dla mnie ważne” oraz spektakl „Kołyska”. Na Uniwersytecie Trzeciego Wieku prowadzi zajęcia teatralno-taneczne, pracuje również w teatrze „niebopiekło”.

 

Bydgoscy seniorzy będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych zajęciach twórczego rozwoju prowadzonych przez animatora seniora i doświadczonego trenera, podczas których przyjrzą się swoim talentom, zobaczą, co mogą dzięki nim dla siebie i innych zrobić. Uczestnicy projektu wezmą też udział w warsztatach pracy z ciałem, łączących elementy teatru i tańca. Wraz z młodymi artystami zgłębią tajniki powstawania filmu. Samodzielnie przygotują scenariusze etiud filmowych oparte na historiach z własnego życia. Staną się aktorami, operatorami, oświetleniowcami, scenografami i charakteryzatorami. Efekty ich pracy będzie można podziwiać w bydgoskim kinie „Orzeł”.