8_Lilianna Zarębińska_ Marta Strączek

Animatorki projektu: Lilianna Zarębińska i Marta Strączek

Organizacja: Stowarzyszenie Akademia Seniora

Lilianna Zarębińska chce pokazać prawdziwy, pozytywny wizerunek kobiet-seniorek. Podobnie jak pozostałe seniorki z Akademii Seniora żyje aktywnie i spełnia swoje. W ramach projektu będzie odpowiadać za dobór grupy „superbabć”, które podczas działań projektowych nawiążą kontakt z grupą młodych dziewczyn, podzielą się swoimi umiejętnościami, znajdą dobre, mocne strony dziewczyn. Zajmie się również organizacją poszczególnych działań.

Marta Strączek pragnie, aby wśród osób mieszkających na terenach rewitalizowanych dzielnic Bielska-Białej nawiązała się nić porozumienia i współpracy, która w ostatnich latach zanika wraz z rosnącą dominacją świata cyfrowego. W projekcie będzie odpowiedzialna za organizację grupy młodych dziewcząt, zakupy do projektu, koordynację działań i kontakt z prowadzącymi. Będzie również obecna przez cały czas trwania warsztatów, czuwając nad procesem komunikacji młodzieży i seniorek oraz będzie wspierać uczestników projektu w chwilach zwątpienia. Dodatkowo Marta będzie tworzyć materiały prasowe i nadzorować dokumentację fotograficzną.

Projekt „Kobieca moc – sojusz pokoleń!” ma stworzyć bezpieczną przestrzeń dla zbudowania „kultury więzi” pomiędzy dziewczętami ze środowisk zagrożonych wykluczeniem i seniorkami. Podczas warsztatów integracyjnych, kulinarnych, stylu i urody obie grupy będą mogły nauczyć się czegoś nowego o sobie nawzajem. Seniorki otoczą nastolatki ciepłem i życzliwością, której dziewczynom brakuje na co dzień. Projekt będzie realizowany przez 8 miesięcy, w czasie których zorganizowanych zostanie 12 spotkań – warsztatów z zakresu rozwoju osobistego, działań artystycznych, sztuki kulinarnej oraz stylu i urody dla dziewcząt ze środowisk zagrożonych wykluczeniem oraz seniorek. Część warsztatów będą prowadziły seniorki, w pozostałych będą uczestniczyć wspólnie z młodzieżą.